E-shopy od společnosti NetDirect s.r.o. mohou již dnes exportovat zboží na nové Google Nákupy [Tisková zpráva, 24. 11. 2011]

24. listopadu, Ostrava - Česká společnost NetDirect s.r.o., která se zabývá výrobou e-shop systémů, pružně reaguje na novinky, které se na českém trhu objeví. Internetový gigant Google včera odpoledne spustil nový porovnávač zboží Nákupy a již dnes mohou provozovatelé e-shopů od NetDirectu své zboží na Google Nákupy exportovat.

Internet zahltila zpráva o novince, kterou připravil český Google. Nejznámější internetový vyhledávač včera spustil beta verzi porovnávače zboží Nákupy. Ve spolupráci s českými e-shop tahouny, jako jsou například Alza.cz, Mall.cz či Kasa.cz, chce Google nejspíš zaútočit na český předvánoční trh. NetDirect na novinku velmi rychle zareagoval a umožnil provozovatelům internetových obchodů na platformě FastCentrik už dnes na Google prodávat.

Po exportech na stávající české porovnávače, prodeji zboží na Facebooku a na největším obchodním portále Aukro.cz, se jedná o další prodejní kanál, který NetDirect s.r.o. svým klientům v předvánočním čase poskytl. Provozovatelé e-shopů tak dostanou produkty přímo k nakupujícím, což ve vánočním lovu na zákazníka internetové obchody jistě ocení.

Služba Nákupy má za úkol srovnávat ceny a další informace o produktech, které budou do Google Nákupů vkládat přímo internetoví obchodníci. Do služby se může zapojit kterýkoliv internetový obchod, který Nákupům poskytne svou databázi produktů a splňuje podmínky stanovené v pravidlech služby Google Nákupy. Pomocí platformy FastCentrik tak mohou někteří učinit už dnes. Českým porovnávacím serverům, jakými jsou například Zbozi.cz či Heureka.cz, se tedy možná rodí perspektivní konkurence.


O společnosti NetDirect s.r.o.

Společnost NetDirect s.r.o. patří mezi nejvýznamnější dodavatele e-business aplikací na českém trhu a od roku 2011 je součástí společnosti Allegro Group. Firma se orientuje na tvorbu systémů pro internetové obchody a redakčních systémů pro www prezentace. NetDirect staví řešení na vlastních produktech ShopCentrik® – profesionální internetový obchod na míru, FastCentrik® – velký e-shop za malé peníze do 24 hodin, určený pro segment menších firem a živnostníků, a MediaCentrik® – tvorba www stránek, portálů a CMS.