Petr Mára byl hostem červnového NetClubu

Další klubové setkání NetClub proběhlo ve středu 26. 6. 2013 v pražské galerii Louvre. Hostem Petra Koubského byl Petr Mára. Expert na Apple, GTD a iPady ve školství.

Petr Mára je Apple certifikovaný trenér, který se poslední dobou zaměřuje především na využití moderních technologií ve školství a vzdělávání. Právě kolem nových konceptů ve vzdělávání se debata točila také na NetClubu.

Červnový NetClub s Petrem Márou, zdroj: www.tuesday.cz
Červnový NetClub s Petrem Márou, zdroj: www.tuesday.cz

Mára se domnívá, že děti ve školách by se měly učit kreativitě a vlastním názorům. Moderní technologie by prý do škol měly přinášet transformaci tak, aby člověk mohl dělat nové projekty, kterých předtím nebyl schopen, aniž by musel nějak moc přemýšlet nad danou technologií.

Je však třeba vzdělávat i samotné učitele, protože se bohužel stává, že sami nevědí, co třeba s iPady dělat. Důležitý je tréning a znalost, jak technologie do výuky integrovat a které aplikace použít. Pomocí různých vzdělávacích aplikací či her mohou být každému žákovi dané různé obtížnosti, takže děti stále cítí výzvu a motivaci. Podle Máry jsou iPady u dětí vhodné taktéž k rozvíjení jejich kreativity.

Petr Mára odpovídá na dotazy od Petra Koubského a posluchačů
Petr Mára odpovídá na dotazy od Petra Koubského a posluchačů, zdroj: www.tuesday.cz

Celý přepis rozhovoru naleznete na internetových stránkách serveru Lupa.cz http://www.lupa.cz/clanky/petr-mara-dnesni-ucitel-musi-zakum-klast-otazky-ktere-nejde-vygooglovat.