O vítězích letošního ročníku soutěže ShopRoku 2012 je rozhodnuto

Tradičně i letos před začátkem vánoční sezóny byly vyhlášeny ty nejkvalitnější a nejoblíbenější internetové obchody v soutěži ShopRoku 2012.

Které e-shopy jsou ty nejlepší? Hodnotila se kvalita a spolehlivost e-shopů

Každoročně tuto prestižní anketu pořádá nákupní rádce Heureka.cz.

Za pořadatele soutěže Heureka.cz se vyjádřil Kamil Demuth: „Výsledky této ankety jsou objektivní právě proto, že v ní hlasují reální kupující. Ocenění je pro nové zákazníky známkou toho, že tyto eshopy jednají se svými zákazníky férově.“

Den workshopů a vyhlášení výsledků prestižní ankety

Dne 13. září 2012 byla v zajímavém prostředí staré čističky odpadních vod v Praze v Bubenči odstartována jedna z hlavních událostí letošního roku na poli e-commerce.

Unikátní prostory čističky odpadních vod v Bubenči byly místem události letošního roku na poli e-commerce
Unikátní prostory čističky odpadních vod v Bubenči byly místem události letošního roku na poli e-commerce

Specialitou letošního ročníku byl celodenní workshopově zaměřený program, na který navázalo večerní oficiální vyhlášení výsledků a zahájení nové eshopové sezóny.

Den byl věnován nejen vyhlášení výsledků, ale zejména diskusi o posledních trendech v oblasti e-commerce, a rovněž workshopům zaměřeným na témata, které se dají prakticky využít v každodenním internetovém podnikání.

ShopRoku Meeting 2012 byl den věnovaný také neformálním setkáním a diskusím
ShopRoku Meeting 2012 byl den věnovaný také neformálním setkáním a diskusím

Jak to vše dopadlo?

Anketa ShopRoku je rozdělena do dvou částí – na Cenu kvality, což je cena zákazníků, kteří hodnotí svou zkušenost s nákupem v internetovém obchodě a Cenu popularity, kde vybírají internetoví uživatelé nejpopulárnější internetový obchod.

Projděte si výsledky na www.shoproku.cz

Cena popularity

Nejoblíbenějším internetovým obchodem v ČR se stal potřetí za sebou Parfums.cz, který vzešel z 9 finalistů soutěže. Profesionální eshop řešení pro jednu z největších internetových parfumerií ve střední Evropě vytvořila naše společnost NetDirect. Na vítězství Parfums.cz v kategorii Cena popularity jsme patřičně hrdí.

Tvůrcem nejoblíbenějšího e-shopu v ČR Parfums.cz je společnos NetDirect
Tvůrcem nejoblíbenějšího e-shopu v ČR Parfums.cz je společnost NetDirect

O výsledcích části ankety, kterou tvoří Cena popularity, rozhodovali všichni návštěvníci webu www.shoproku.cz v termínu od 1. do 31. srpna 2012. Celkem bylo uděleno 82 920 hlasů.

Cena kvality

Letos stejně jako v předchozích ročnících byly vyhlášeny nejkvalitnější e-shopy ve svých kategoriích na základě výsledků služby Ověřeno zákazníky. Každý eshop zařazený v tomto systému byl tak automaticky zapojen do Ceny kvality.

V soutěži ShopRoku 2012 na Slovensku se stal vítězem Ceny kvality v kategorii Elektro klient společnosti NetDirect - Shoppie.sk.

Vítězem Ceny kvality v kategorii Elektro na Slovensku se stal klient společnosti NetDirect - Shoppie.sk
Vítězem Ceny kvality v kategorii Elektro na Slovensku se stal klient společnosti NetDirect - Shoppie.sk

Cena kvality se dělí na 18 kategorií a je udělována na základě hodnocení skutečných zákazníků, kteří v uplynulém roce (od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012) nakoupili v jednom ze 7 349 internetových obchodů. K vítězům patří například Alfa.cz, Alza.cz nebo Topgal.cz.

Finalisté z NetDirectu

NetDirect byl coby tvůrce internetových obchodů úspěšný například v kategorii Knihy hned dvakrát. K finalistům této kategorie se řadily e-shopy Knihcentrum.czKnihkupectví Daniel. Naše společnost zabodovala rovněž v kategoriích Móda a oblečení (Astratex.cz) a Parfémy (Parfums.cz).

Cena kvality - kategorie Knihy - finalista Knihcentrum z dílny NetDirect
Cena kvality - kategorie Knihy - finalista Knihcentrum z dílny NetDirect

Mezi slovenskými e-shopy se zařadil k finalistům v kategorii Dom a záhrada (Dimex.sk) a v kategorii Elektro-špecializované (Marzo.sk).

O finalistech a vítězích letošního ročníku rozhodovalo celkem 1 827 572 vyplněných dotazníků spokojenosti. Nejčastěji bylo oceňováno rychlé dodání, nízká cena a možnost osobního odběru.