NetDirect se stal partnerem akce Konto bariéry

Společnost NetDirect, přední dodavatel e-commerce řešení v ČR se připojuje k akci Konto bariéry a plně ji podporuje. Stali jsme se partnery akce a vyzýváme ostatní provozovatele e-shopů – přispějte handicapovaným cíleně.

Podporujeme Konto bariéry

S lidmi, kteří se pohybují za pomoci invalidního vozíku, se setkáváme denně. Zdravotní pojišťovny poskytují příspěvek na vozík maximálně jednou za pět let. Často se stává, že se vozíčkář musí při koupi nového vozíku obracet na sponzorské firmy.

Dokažte, že i v internetovém obchodování a v oblasti e-commerce není vše podřízeno jen podnikání, ale je zde prostor i pro dobré úmysly a konkrétní pomoc.


Konto bariéry mění život handicapovaným

Osud si nevybírá

Stačí jedna nečekaná událost a život se vám může ve vteřině obrátit naruby. Na vozíku skončí každoročně po úrazu či následkem nemoci 250 až 300 lidí.

Obvykle je nutná celková přestavba bytu.  Úzké dveře, malý prostor na WC, skříně až do stropu – to je jen malý výčet omezení, která jsou pro člověka s handicapem velkou překážkou. Většina bytů je naprosto nepřizpůsobena handicapovaným, a tak se musí bydlení stát bezbariérovým.

Sport vrací volnost

Handicapovaní mohou dnes řadu aktivit provozovat stejně tak, jak byli zvyklí před úrazem. Například handbike je speciálně a na míru zkonstruované kolo, kde se nešlape nohama, ale rukama. Jízda na něm pomáhá odbourávat psychické stresy a navozuje radost z pohybu.

Přispějte ke splnění snů handicapovaným

Smutných příběhů najdeteme v našem okolí víc než dost. Co bylo dříve jednoduché, je najednou složité. Rázem se můžete stát odkázanými na sociální dávky a pomoc státu. Čekají vás nadměrné výdaje a samotný vozík je první velkou investicí.


Řada velkých i malých internetových společností tento projekt podpořily

Životní příběhy handicapovaných nám nejsou lhostejné, a proto apelujeme směrem k provozovatelům eshop systémů ShopCentrik a FastCentrik – přispějte konkrétně.

Pokud chcete přispět Hance na její vlastní vozík a pomoci jí, nebo malé Bětušce se zakoupením lehkého mechanického vozíku, případně pokud chcete pomoci třináctiletému Borisovi splnit jeho přání a přispět mu na pořízení handbiku, pojďte rovnou na stránky www.internetpomaha.cz.