IT obory – šance pro studenty středních škol: NetDirect na dni otevřených dveří SPŠEI

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2010 zorganizovala Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky dny otevřených dveří. NetDirect budoucím absolventům nastínil lákavé perspektivy oboru IT.

IT obory mají budoucnost

Firma NetDirect se Střední průmyslovou školou elektrotechniky a informatiky úzce spolupracuje již pár let. Snaží se totiž budoucím absolventům a zároveň i jejich rodičům dokázat, že IT obory mají budoucnost.

Spolupráce NetDirectu se studenty

Být absolventem není vůbec jednoduché, málokterý se dokáže v zaměstnání uplatnit ihned po ukončení studia. IT odborníků je ale stále nedostatek, a proto společnost NetDirect přichází s lákavými nabídkami. V rámci spolupráce se školou pořádá řadu přednášek, kde se studenti blíže seznámí s profilem firmy, která se zabývá především tvorbou e-shopůinternetových stránek.

Den otevřených dveří na SPŠEI Ostrava 5. a 6. 11. 2010
Den otevřených dveří na SPŠEI Ostrava 5. a 6. 11. 2010

Možnosti v NetDirectu pro studenty a absolventy IT

Firma NetDirect stále přijímá čerstvé absolventy do svých zaměstnaneckých řad, a to především pro tvorbu a vývoj již zmiňovaných e-shopů nebo pro e-marketing. Během studia mohou žáci SPŠEI v NetDirectu absolvovat odbornou praxi, kde se seznámí s chodem firmy, a mohou aplikovat své nabyté školní znalosti v praxi.

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem

Velkou výhodou v IT oboru je možnost uplatnění cizích jazyků – konkrétně angličtiny. NetDirect totiž využívá programy, které pracují právě v anglickém jazyce. Firma NetDirect také neustále expanduje na zahraniční trh, proto využití cizího jazyka je obrovské.

Technika ze dne otevřených dveří SPŠEI Ostrava 2010
Technika ze dne otevřených dveří SPŠEI Ostrava 2010

Každý zvládne mít svůj e-shop

Další možností, jak získat praxi, je absolvování brigády v NetDirectu, např. vkládání dat do e-shopů apod. Ti odvážnější si mohou založit svůj vlastní e-shop a zkusit si na vlastní kůži internetové obchodování. Obrovská výhoda obchodování přes internet je, že to dokážete i během studia či zaměstnání.


Jestli se zrovna rozhodujete, jakou střední školu pro svoje budoucí studium zvolit či kam svoji ratolest přihlásit, zvažte, zda by IT obor nebyl zrovna pro vás to pravé.