Nejčastější otázky uchazečů o zaměstnání

Zde uvádíme přehled nejčastějších dotazů, na které se nás ptáte.

 Jak poznám, že jste obdrželi mou žádost o zaměstnání?

Každému uchazeči zasíláme odpověď většinou v průběhu jednoho až dvou týdnů podle množství přijatých žádostí o zaměstnání.

 

Jak probíhá výběrové řízení?

V případě, že nás Váš životopis oslovil a rozhodli jsme se Vás pozvat do výběrového řízení, budeme Vás kontaktovat telefonicky, abychom si s Vámi domluvili osobní schůzku. Výběrová řízení se liší podle typu pracovní pozice, o kterou se ucházíte. U většiny programátorských pracovních pozic probíhá výběrové řízení následujícím způsobem. V 1. kole výběrového řízení se setkáte s personalistou společnosti, který s Vámi projde Váš životopis a seznámí Vás se společností. Součástí 1. kola výběrového řízení jsou písemné testy, na základě kterých získáme představu o Vašich dovednostech v oblasti informačních technologií (týká se pracovních pozic programátor, implementátor, databázový specialista). Do týdne od prvního kola výběrového řízení dostanete vyrozumění, zda jste byl vybrán do dalšího kola výběrového řízení, na kterém se setkáte s manažerem, který má na starosti oddělení, do kterého hledáme vhodné kandidáty.

 

Dáváte vyrozumění i uchazečům, kteří nebyli úspěšní ve výběrovém řízení?

Ano, každému uchazeči, který se zúčastní výběrového řízení, dáváme vyrozumění, zda byl či nebyl úspěšný ve výběrovém řízení.

 

Je pracovní pozice, kterou jsem si našel na internetu, ještě volná?

Na našich webových stránkách naleznete vždy aktuální seznam námi nabízených pracovních pozic. Někdy se může stát, že na některém z pracovních serverů naleznete neaktuální pracovní pozici. Není to dáno tím, že bychom zapomněli pracovní pozici odněkud stáhnout, nýbrž tím, že si pracovní servery někdy stahují samy pracovní pozice ze serveru Úřadu práce, kde nabídky práce zveřejňujeme, ale už je bohužel neaktualizují.

 

V případě, že máte jakékoliv dotazy týkající se práce v naší společnosti, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.